Засновник Telegram заявив, що може обмежити роботу каналів в Україні та РФ на час війни. Але згодом передумав (ОНОВЛЕНО)

Засновник Telegram заявив, що у месенджері можуть частково або повністю обмежити роботу каналів в Україні та Росії на час війни. Проте після звернень користувачі він змінив думку.

Про це повідомив засновник Telegram Павло Дуров.

За його словами, Telegram-канали частіше стають джерелом неперевіреної інформації, пов'язаної з російсько-українською війною. У соцмережі немає можливості перевіряти всі публікації каналів на достовірність, пише Дуров.

«Закликаю користувачів із Росії та України із сумнівом ставитися до будь-яких даних, які поширюються в Telegram зараз. Ми не хочемо, щоб Telegram використовувався як інструмент, який посилює конфлікти і розпалює міжнаціональну ворожнечу. У разі ескалації ситуації ми розглянемо можливість частково чи повністю обмежити роботу Telegram-каналів у залучених країнах на час конфлікту», — написав Дуров.

ОНОВЛЕНО (18:23). Дуров заявив, що в Telegram звернулося багато користувачів, які просили не розглядати відключення каналів на час війни, бо для них це єдине джерело інформації.

Тепер месенджер не розглядатиме часткове чи повне обмеження роботи Telegram-каналів в Україні та Росії. Проте Дуров наголосив, що важливо перевіряти інформацію та не вірити всьому, що публікують на каналах.


Стежте за новинами hromadske не лише в Telegram, а також у Facebook та Instagram.


Яка ситуація в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

За даними міністра охорони здоров'я, станом на ранок 26 лютого унаслідок російського вторгнення 198 цивільних, зокрема 3 дитини, загинули. Ще понад тисяча людей, зокрема 33 дитини, отримали поранення.

У Міноборони України розповіли, що протягом 24-26 лютого російська армія втратила 27 літаків, 26 гелікоптерів, 146 танків, 706 бойових броньованих машин, 49 гармат, 1 ЗРК БУК, 4 «Гради», 30 одиниць автомобільної техніки, 60 цистерн, 2 безпілотники, 2 кораблі/катери, засоби протиповітряної оборони та 4 300 військових.