Правоохоронці у Тернополі склали 6 протоколів про порушення карантинних правил у навчальних закладах: їх отримали керівники шкіл та дитсадків.

Про це повідомив начальник відділу комунікації головного управління Нацполіції в області Сергій Крета, передає місцеве видання «20 хвилин».

За його словами, протоколи склали на трьох завідувачів садків та ще трьох шкіл. Каже, вчителі можуть працювати, прийти до школи й проводити уроки онлайн, але учні в школі навчатися не можуть.

Чому садочки працюють?

Як зазначає видання, коли надійшла інформація про те, що Тернопіль потрапив до «червоної» зони, міський голова Сергій Надал запевняв, що дитсадків заборона не стосується, адже вони не є закладами освіти.

Водночас правоохоронці вважають інакше: дошкільні заклади потрапляють під дію закону України «Про освіту», тому є освітніми закладами. І постанова Кабміну на них поширюється.

А що в області?

Поки Тернопіль опирається, область перейшла на дистанційне навчання, зазначає видання. Це 243 заклади освіти, де з 7 вересня уроки проводять онлайн. 

Як зазначила начальниця управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома, припинити навчання з понеділка мали заклади загальної середньої освіти та інші заклади освіти, до яких відносяться дошкільні навчальні заклади та позашкільні навчальні заклади.

«Якщо говорити про місто Тернопіль, яке перебуває у «червоній» зоні, навчальний процес відбувається у закладах загальної середньої освіти, дошкільних закладах, позашкільних. У цьому випадку керівники опираються на рішення міської комісії ТЕБ та НС. Безпосередню відповідальність за дотримання норм навчання в тій чи іншій епідемічній зоні несе керівник навчального закладу», — акцентує вона.

Що передувало?

27 серпня в уряді оновили поділ України на зони відповідно до епідеміологічної ситуації. Так, Тернопіль потрапив до «червоної» зони.

Водночас мер Сергій Надал заявив, що місто житиме і працюватиме у звичному ритмі, попри вимогу запровадити обмеження. Каже, що громадський транспорт продовжує працювати у режимі спецрейсів. Місто повністю забезпечує можливість дітей навчатися у школах і ходити у садочки, підприємці працюватимуть на території міста з дотриманням протиепідемічних вимог.

Міський голова також звернувся до поліції з проханням і рекомендацією не складати «протоколів» щодо підприємців на підставі незаконної постанови уряду.

Також Тернопіль підтримав судовий позов Івано-Франківська та інших міст до Кабміну з вимогою скасувати карантин, що суперечать Конституції України.

Йдеться про рішення КСУ від 28 серпня. Тоді судді попередили владу, що рішення про запровадження карантину має ухвалювати виключно Верховна Рада. Але обмеження не скасували, оскільки положення уряду, щодо якого позивалися, вже втратило свою чинність.

Поділитись: