У державі Тонґа чоловік з інвалідністю, якого змило цунамі, протримався на плаву більш як добу та врятувався
Чоловік з інвалідністю Лісала Фолау з Тонґи, якого змило цунамі, зміг дрейфувати між островами понад 24 години та врятуватися. Він один із перших, хто вийшов на зв’язок із Тонґою після виверження вулкана, яке пошкодило інтернет—кабель.
Про це повідомляє The Guardian.
Лісала Фолау — тесляр у відставці. Чоловік має інвалідність, і йому важко ходити. Попри це, він зміг проплисти близько 13 кілометрів зі свого острова через два інших — і в результаті досягти столиці Тонґи Нукуалофа.
Чоловік каже, що саме фарбував свій будинок, коли його попередили про цунамі. Разом із племінницею він виліз на дерево. Коли настало затишшя, вони спустилися, але тоді налетіла нова, ще більша хвиля і винесла їх у море. За словами Фолау, це було 15 січня близько 19:00 за місцевим часом — у перший день цунамі, спричиненого виверженням вулкану.
«Ми з племінницею плавали в морі й просто кликали одне одного. Було темно, і ми майже нічого не бачили. Зовсім скоро я більше не чув вигуків племінниці, але чув, як мене кличе мій син», — згадує Фолау.
Він сказав, що в цей момент вирішив не відповідати синові, бо боявся, що той ризикне життям, щоб урятувати його. Так чоловік і залишився дрейфувати у відкритому морі цілу ніч.
На ранок наступного дня він побачив патрульний катер поліції й почав махати ганчіркою — проте його не помітили. Фолау дрейфував між островами цілий день, допоки аж о 21 годині його не підібрав інший човен, що пропливав повз.
Наразі невідомо, що сталося з сином та племінницею Фолау. Поки підтверджено три смерті внаслідок цунамі, але жодна жертва не з рідного острова чоловіка.
Що сталося в Тонзі?
15 січня сталося виверження підводного вулкана в Тихому океані. Унаслідок цього хвилі цунамі заввишки 1,2 метра накрили державу-архіпелаг Тонґа, затопивши низку островів та вкривши країну хмарою попелу. Виверження було таким гучним, що його чули в Новій Зеландії, приблизно за 2 383 км від Тонги.
17 січня стало відомо, що ударні хвилі від виверження двічі обігнули планету. Відгомони зафіксували в Україні та на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Водночас метеорологи кажуть, що загрози нових цунамі вже немає.
Згодом повідомили, що виверження пошкодило підводний кабель, через що зв'язок у державі став практично недоступним. Телефонний зв'язок уже відновили, а на повноцінний інтернет-зв'язок доведеться чекати близько місяця.
- Поділитися: