У найбільшому місті Канади Торонто встановили меморіал жертвам Голодомору в Україні.

У центрі меморіалу скульптура українського митця Петра Дроздовського «Гірка пам'ять дитинства». Розмістили меморіал неподалік аеропорту Торонто та набережної озера Онтаріо.

Центральна скульптура меморіалу жертвам Голодомору в Торонто, Канада
Фото: Карім Моркос/Twitter

Керівник відділу міжнародного розвитку при Посольстві Канади в Україні Карім Моркос у своєму Twitter написав, що в церемонії відкриття взяв участь громадянин Микола Латишко, який вижив після Голодомору та емігрував у Канаду.

Латишко на церемонії відкриття меморіалу жервам Голодомору сказав: «Як християни ми повинні мати змогу пробачити, але ми ніколи не повинні забувати».

До відкриття також долучилися мер Торонто Джон Торі, міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд та перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, передає «Укрінформ».

«Українська громада Канади упродовж багатьох років, коли пам’ять про Голодомор приховувалася, берегла її і змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам’ять», — сказала міністерка Фріланд.

У своєму виступі вона також згадала українського політв'язня Олега Сенцова та кримських татар.

«Варто згадати про Олега Сенцова і подумати про кримських татар. Вічна пам’ять усім жертвам, будемо далі боротися за тих, хто страждає», — сказала міністерка.

За попередньою інформацією, на спорудження меморіалу витратили близько 1,2 млн доларів — більшість зібрала українська діаспора, зазначає «Укрінформ».

Раніше столиця американського штату Техас Остін встановила 10 листопада 2018 року Днем вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Поділитись: