У трьох областях України почали застосовувати ШІ для виявлення туберкульозу
Медичні центри Івано—Франківської, Львівської та Сумської областей уперше в Україні почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Сучасне обладнання вже використовують медичні працівники, які пройшли навчання.
Про це повідомляє Центр громадського здоров’я (ЦГЗ).
Зазначається, що штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовують у понад 40 країнах світу. ШІ проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1% до 100%, кажуть у ЦГЗ.
«Ми залучаємо інвестиції для застосування передових технологій, щоби бути на крок ближче до подолання туберкульозу, а також допомагаємо регіонам у впровадженні штучного інтелекту», — прокоментувала завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу ЦГЗ Яна Терлеєва.
Гендиректор Івано-Франківського фтизіопульмонологічного центру Ігор Рудко у коментарі виданню ZAXID.NET наголосив: «ШІ не має функції постановки діагнозу. Це лише допоміжна функція, у будь-якому випадку діагноз ставить лікар».
«До війни наша країна посідала одне з перших місць за темпами поширення цього захворювання у Європі. Під час широкомасштабної війни ситуація погіршилися, адже проводиться менше обстежень та рідше виявляються пацієнти на ранніх стадіях хвороби», — говорить голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
Захворюваність на туберкульоз
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Понад 10 мільйонів людей продовжують щороку хворіти на туберкульоз.
Згідно зі звітом ЦГЗ, у 2023 році в Україні було зареєстровано 19 851 новий випадок захворювання на туберкульоз, що на 7,3% більше, ніж у 2022 році.
Рівень захворюваності на туберкульоз в Україні становить 48,4 на 100 000 населення. Найвищі показники спостерігаються у Донецькій, Луганській, Херсонській, Дніпропетровській та Одеській областях.
Автор: Іван Д’яконов
- Поділитися: