УКРАЇНА

У ЦПК заявили про затримання родича юристки: у поліції кажуть, що він керував нетверезий

26 січня, 2018 18:45
УКРАЇНА/У ЦПК заявили про затримання родича юристки: у поліції кажуть, що він керував нетверезий
Зберегти
Вигляд
Центр протидії корупції (ЦПК) повідомив, що поліція затримала родича юристки, яка працює в організації, без пояснень та документів. При цьому у ЦПК кажуть, що до нього застосували силу, затримали і без пояснень відвезли у невідомому напрямку. У поліції, у свою чергу, повідомили, що затримали чоловіка за нетверезе водіння і все зафіксували на камери спостерження.

У ЦПК стверджують, що правоохоронці затримали чоловіка юристки без жодних пояснень, застосувавши силу.

«Полійцейські довели машину чоловіка нашої Олени прямо до двору і там одразу ж почали його заламувати на її очах та в присутності сусідів. Поліцейські повідомили, що машина перебувала в орієнтуванні. Попри питання нашої колеги і намагання з’ясувати ситуацію на місці, її чоловіка затримали і відвезли у невідомому напрямку без жодних пояснень», — повідомили у ЦПК. 

Згодом з'ясувалось, що затриманого відвезли до відділку. У відділку чоловіка «тимчасово затримали» і склали два протоколи про адмінпорушення: водіння в нетверезому стані і відмова зупинитися на вимогу поліції.

У ЦПК стверджують, що обидва протоколи були складені із порушеннями та без присутності понятих

Крім того, за ствердження антикорупціонерів, на вимогу адвоката затриманого поліцейські відмовилися показувати і давати відео зі своїх камер.

У Центрі протидії корупції закликають поліцію пояснити, у якому орієнтуванні була машина чоловіка їхньої колеги.

Також в організації вимагають пояснень, чому  протокол про затримання не був складений на місці, а людину без жодних пояснень затримали і відвезли в невідомому напрямку.

Начальник Департаменту патрульної поліції Нацполіції України Євгеній Жуков згодом оприлюднив відео з нагрудних камер правоохоронців і заявив, що чоловік був у нетверезому стані за кермом.

«Ну, загалом, стандартна ситуація: випив, сів за кермо, поїхав, зупинили, пішов буром, почалися дзвінки нібито «адвокатам» і понеслась», — написав Жуков.

Поліцейський також заявив, що лідер Центру протидії корупції «обманює людей та запускає брехню».

Пов`язані новини