У Тунісі спалахнули масштабні протести проти карантину: поліція затримала сотні людей, а влада розгорнула війська
З 14 січня влада Тунісу на чотири дні посилила загальнонаціональний карантин та нічну комендантську годину, щоб вгамувати поширення COVID—19. Через це у країні, яка переживає економічну кризу, спалахнули протести.
Про це пишуть BBC та Deutsche Welle.
Протести не вщухають і після завершення посиленого карантину, адже влада не повідомила, чи буде його продовжити. У Міністерстві внутрішніх справ розповіли, що вже заарештували 632 протестувальники. За версією відомства, деякі із них кидали камінням у поліцію та вступали в сутички із силами безпеки.
Водночас правозахисна група Amnesty International закликала негайно звільнити всіх заарештованих.
«Ніщо не дає дозволу силам безпеки розгортати непотрібні та надмірні заходи, навіть коли вони реагують на акти спорадичного насильства», — наголосили там.
Трохи контексту
Протести у країні тривають на тлі десятиріччя революції: 14 січня була річниця повалення диктаторського уряду. Однак сподівання населення, що зміна режиму в Тунісі призведе до покращення рівня життя, поки що не стали реальністю.
Крім того, зараз населення Тунісу переживає серйозні економічні проблеми, які з початку пандемії COVID-19 посилилися ще більше. Зокрема, третина молоді у країні наразі перебуває без роботи, а економіка у 2020 році, як пише BBC, скоротилася на 9%. Найбільше від пандемії постраждала туристична галузь, яка є важливою частиною економіки Тунісу.
Як свідчать дані на сайті Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у Тунісі вже зафіксували більш як 181 тисячу випадків COVID-19, з них 5,7 тисячі людей померли.
- Поділитися: