У Туреччині археологи відкопали унікальний 900-річний палац — на його місці з'явиться музей
На місці одного з найстаріших поселень у світі, внесеного до Орієнтовного списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, археологи відкопали унікальний палац — у районі Харран у провінції Шанлурфа, на сході Туреччини.
Про це повідомляє TRT Haber.
Викладач факультету мистецтв і наук Університету Харрана Мехмет Онал сказав, що розкопки руїн проводили протягом восьми років за фінансуванням Міністерства культури і туризму.
За його словами, палац є одним із рідкісних прикладів 3-поверхових палаців, які збереглися з часів Середньовіччя. Будівля, мовляв, приховує багато таємниць.
Під час розкопок археологи знайшли багато деталей від головних воріт палацу до його лазні, від оборонної вежі до приватних кімнат.
«Зараз розкопки проводяться у залі другого поверху Харранського палацу. Усередині зали було засипано землі приблизно на 7-8 метрів… Цього року в ході розкопок ми розчистили цю залу», — розповів Мехмет Онал.
Онал заявив, що в палаці Харран є кімнати, до яких науковці не могли дістатися. Археологи очікують знайти шляхи, як відкрити ці зони. Вік палацу — приблизно 9 століть.
І що буде з палацом?
Місцева влада планує перетворити другий поверх палацу в музей науки. Губернатор району Харран Джихат Коч сказав, що вони прагнуть висвітлити минуле Харрану, яке сповнене таємниць. Влада планує збільшити кількість відвідувачів за допомогою культурного багатства, як от цей палац.
«Ми плануємо спорожнити рів і знову наповнити його водою, підняти міст, а другий поверх, на якому ми перебуваємо, перетворити на науковий музей Харрана, який ми назвемо Центр наук. Це наша ціль, яка стане місцем, де буде чимало туристів, і водночас природним плато для зйомок фільмів і серіалів», — повідомив він.
- Поділитися: