Голова асоціації Євразійських зовнішньоекономічних зв’язків EkoAvrasya Хікмет Ерен на зустрічі з послом України в Туреччині Адрієм Сибігою заявив, що засуджує обшуки кримських татар в анексованому Криму та підтримує територіальну цілісність України.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на свого кореспондента.

«Ми хотіли б наголосити на тому, що підтримуємо територіальну цілісність України та заявляємо про це на всіх майданчиках. Враховуючи ті події, які відбулися у середу в Криму, як приклад і показник порушень прав людини, ми хочемо сказати, що засуджуємо все те, що зараз відбувається в Криму», — сказав Ерен.

Він також нагадав про незмінність позиції Туреччини щодо цілісності України та необхідності миру в Чорноморському регіоні.

Посол України подякував Ерену за висловлену солідарність та вказав, що власне прояви такої солідарності є запорукою того, «що рано чи пізно Крим буде деокупований і ми спільно наближаємо цей день».

Нагадаємо:

  • Уранці 27 березня російські силовики прийшли з обшуками до понад 20 домівок кримських татар в анексованому Криму.
  • В управлінні ФСБ по Криму і Севастополю заявили, що обшуки проводять за місцями проживання прихильників організації «Хізб ут-Тахрір» у межах порушених кримінальних справ.
  • Пізніше стало відомо, що російські силовики затримали 20 кримських татар.
  • Згодом, 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали трьох кримських татар.
  • Усім кримськотатарським активістам, затриманим під час обшуків в анексованому Криму та у РФ у справі Хізб ут-Тахрір, винесли запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 травня.
Поділитись: