Акція на підтримку Османа Кавали
Фото: Архів: Asena Günal/Facebook
Турецькі правоохоронці 16 листопада затримали 13 учених, громадських і культурних діячів у межах справи бізнесмена, правозахисника Османа Кавали та очолюваної ним громадської організації.

Затримані: Асена Гюнал, Айшегюль Гюзел, Бора Сарі, Філіз Телек, Хакан Альтіне, Хенде Оджабеш, Мелтем Аслан, Йіґіт Алі Емексі, Йігіт Аскаколу, Юсуф Цівір та Тургут Таранлі, видатний професор з прав людини Бетюл Танбай, професор математики та режисер фільму Цігд Матер, передає правозахисна організація Amnesty International. 

«Остання хвиля затримань вчених та активістів на основі абсурдних тверджень показує, що влада має намір продовжувати жорстоке переслідування незалежного громадянського суспільства і руйнує будь-які ілюзії, що Туреччина нормалізується після скасування надзвичайного стану», — заявили в Amnesty.

Одна із затриманих — координаторка проектів у культурному та мистецькому центрі DEPO Асена Гюнал. У 2017 році в інтерв'ю Громадському Гюнал роповіла про цензуру за президентства Ердогана, та громадський спротив у Туреччинні.

У жовтні 2017-го турецька поліція затримала бізнесмена Османа Кавалу, він досі перебуває під вартою.

Кавала заарештований за звинуваченням у співпраці з обвинуваченими в спробі військового перевороту в Туреччині.

19 липня за два роки після спроби перевороту у Туреччині скасували режим надзвичайного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турецький «переворот»: уроки та наслідки

15 липня 2016 року влада Туреччини заявила про спробу державного перевороту. Тієї ночі в сутичках загинуло близько 250 людей — цивільних, путчистів, поліцейських.

Уперше в країні оголосили надзвичайний стан 20 липня 2016 року. Після цього режим НС подовжували кілька разів. 

Десятки тисяч турецьких журналістів, учителів, лікарів, військових та суддів потрапили до в’язниці, ще більше — позбулися роботи, оскільки їх звинуватили в причетності до спроби держперевороту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорогою ціною: як у Туреччині «рятують демократію» коштом доль тисяч людей — репортаж з Анкари

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile