Співзасновника сирійської громадської організації «Білі каски», яка допомагає місцевим у Сирії, та колишнього британського офіцера Джеймса ле Мезюр’є знайшли мертвим у Стамбулі.

Про це повідомляє The Independent.

Мезюр’є знайшли поблизу його будинку в центрі Стамбула зранку 11 листопада. Обставини смерті наразі невідомі.

Видання згадує, що 8 листопада речниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова звинуватила Мезюр’є в тому, що він колишній агент британської таємної служби МІ-6. Вона стверджувала, що він працював шпигуном на Балканах і на Близькому Сході.

Як передає Reuters, дружина Мезюр'є повідомила поліції, що вона разом із чоловіком випила снодійне о 4 ранку та пішла спати. За її словами, вона прокинулась від стуку у двері та виявила, що її чоловік лежав на вулиці й там були правоохоронці.

У 2013 році колишній офіцер британської армії створив організації «Білі каски». Мезюр’є навіть нагородили орденом Британської імперії за його діяльність.

Учасники організації врятували близько 60 тисяч місцевих, які потрапило під обстріли під час війни у Сирії. Крім рятувальної та медичної роботи, «Білі каски» займаються відеофіксацією того, що відбувається в Сирії.

Поділитись: