У турецькому порту Гебзе на судні «Urgence», яке перевозило алюміній із російського порту Тюмрюк, заблоковані двоє моряків з Одещини — Юрій Арабаджи з Ізмаїлу та Сергій Чернокунес з Кілії.

В екіпажу судна закінчується провізія, але їм забороняють покидати його.

За словами моряка Юрія Арабаджи, 7 січня судно «Urgence» стало на якір у турецькому порту. Тоді ж власник плавзасобу та замовник вантажу почали судитися. Зарплату почали затримувати, екіпаж перестав отримувати провізію.

«Одного дня наш повар пішов купити хліба і води, але його на березі затримали охоронці порту та повернули назад,» — розповів Громадському Юрій.

Окрім українських моряків, на судні перебувають громадяни Турції та Азербайджану. Загалом це 6 чоловік. Капітан порту Гебзе заборонив всім покидати судно, каже Юрій Арабаджи.

Адвокатка з морського права Вікторія Ковальчук, яка займається справою цих моряків, пояснила Громадському: морякам не дозволяють покинути судно відповідно до міжнародних норм.

«Неможливо судно лишити без екіпажу, це небезпека для інших суден, екології, це можливість техногенної катастрофи, саме тому вони лишились на судні. Водночас, ми отримали інформацію, що капітан порту не проти, що моряки періодично сходили з судна, аби купити їжі, наприклад» — пояснила Громадському адвокатка.

За словами Вікторії Ковальчук, моряки лишатимуться на судні, допоки власник плавзасобу не відправить туди інший екіпаж. Втім коли це станеться — невідомо. За її словами, у крайньому випадку,  плавзасіб доведеться опечатати, поставити на облік порту та призначити йому охорону. Але це дуже дорого, тож зазвичай у якості оплати послуг порт забирає плавзасіб собі, пояснила Громадському Вікторія Ковальчук.


\Ксенія Сітінська

Поділитись: