У Варшаві люди вийшли на вулиці, протестуючи проти ініціативи про заборону абортів. На чергову акцію проти заборони вийшли кілька тисяч чоловіків і жінок, пише ВВС.

Два тижні тому польський парламент розглянув ініціативу про повну заборону абортів. Активісти раніше зібрали 450 тисяч підписів, висловившись за заборону.

Близько двох третин депутатів проголосували за передачу ініціативи на розгляд профільного комітету.

У разі, якщо на основі цієї ініціативи буде складено законопроект, він буде знову розглянутий парламентом, а потім винесений на голосування.

Новий закон, на підтримку якого виступає правляча партія «Право і справедливість», ще більше посилить і без того одне із найсуворіших в Європі законодавств про аборт, зазначає видання.

Ця ініціатива - крок в серії заходів прийшов до влади восени минулого року правоконсервативного уряду.

Наразі у Польщі легально аборт жінка може зробити, тільки якщо вагітність загрожує її життю, якщо дитина була зачата в результаті згвалтування або інцесту, або якщо вагітність протікає з сильними порушеннями.

В результаті, за деякими підрахунками, кількість нелегальних абортів в Польщі становить від 10 до 150 тисяч випадків на рік, в той час як кількість легальних випадків переривання вагітності залишається на рівні однієї-двох тисяч в рік.

Зазначимо, що наступного тижня активісти закликають польських жінок по всій країні влаштувати страйк, щоб привернути увагу до обмеження жіночих свобод.

Поділитись: