Націоналісти та інші ультраправі активісти планують провести у у Варшаві масштабний націоналістичний марш, який в останні кілька років став одним з найбільших рухів в Європі.

Націоналісти та інші ультраправі активісти планують провести у у Варшаві масштабний націоналістичний марш, який в останні кілька років став одним з найбільших рухів в Європі.

Про це повідомляє AP.

Подія запланована на 11 листопада, це День незалежності Польщі. В останні роки ця подія збирала десятки тисяч учасників, зазначає видання.

Організаторами маршу виступили три радикальні угрупування — Національний радикальний табір, Національний рух і Всепольська молодь.

Очікується, що на марш прибудуть також націоналісти зі Швеції, Угорщини, Словаччини та інших країн.

У 2009 році, коли захід був започаткований, його проводили у менших масштабах, ніж сьогодні.

Гаслом цьогорічного заходу стане фраза «Ми хочемо Бога» — слова зі старої релігійної польської пісні. Цю пісню президент США Дональд Трамп цитував в липні під час відвідування Варшави.

Глава антиекстремістської асоціації Never Again Рафал Панковський зазначив, що «звернення до Бога» не слід розглядати у релігійному контексті.

За його словами, це свого роду ідентифікаційний маркер, який більше пропагує антиісламські погляди.

Нагадаємо, минулого року у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

Голова Сенату Польщі Станіслав Карчевський засудив цей акт вандалізму на зустрічі з губернатором Львівської області Олегом Синюткою.

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло вважає, що спалення українського прапора у Варшаві під час маршу 98-ї річниці незалежності країни було російською провокацією з метою зіпсувати взаємини між громадянами двох країн.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: