Світ

У Венесуелі скасували 15-річну заборону на обмін валют для населення

3 серпня, 2018 09:58
Світ/У Венесуелі скасували 15-річну заборону на обмін валют для населення
Зберегти
Вигляд
Конституційна асамблея Венесуели скасувала заборону на обмін валюти для громадян.

Конституційна асамблея Венесуели скасувала заборону на обмін валюти для громадян.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що таким чином уряд намагається послабити тиск на економіку в умовах гіперінфляції, яка вже наблизилася до мільйона відсотків.

Досі купівля і продаж іноземних валют у Венесуелі були кримінальним злочином. Єдиний орган, який мав право здійснювати обмінні операції, за чинним законодавством — Центральний банк.

Завдяки змінам населення зможе купувати валюту у спеціальних відділеннях, які отримали ліцензію від держави.

Заборону на обмінні операції з валютою ввів у 2003 році президент Уго Чавес, який планував таким чином припинити відплив капіталу з Венесуели. Проте результатом заборони стало те, що підприємства країн зіткнулися з низкою труднощів через відсутність валюти, необхідної для закупівлі за кордоном.

Нагадаємо, мерія столиці Венесуели Каракас анонсувала запуск в місті власної валюти «карибе», якою можна буде розраховуватись за їжу та продукти першої необхідності.

Наприкінці березня 2018 року у Венесуелі оголосили про чергову деномінацію національної валюти — болівару. Так один оновлений болівар можна буде обміняти 1000 старих.

Президент Мадуро заявив, що Венесуела вже почала реалізацію власної криптовалюти, що має назву El Petro. У США її заборонили.

Пов`язані новини