УКРАЇНА

У в’язницях Греції за перевезення нелегалів утримуються 112 українців — омбудсмен

23 липня, 2018 20:02
УКРАЇНА/У в’язницях Греції за перевезення нелегалів утримуються 112 українців — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
У в’язницях Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів утримуються 112 українців, а загалом відбувають покарання в цій країні 161 громадяни України.

У в’язницях Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів утримуються 112 українців, а загалом відбувають покарання в цій країні 161 громадяни України.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, українців обманним шляхом запрошують на роботу на круїзні лайнери та яхти, пропонують контракти, а натомість силою та погрозами змушують переправляти через море нелегальних мігрантів.

Денісова наголосила, що у грецьких в’язницях порушуються права українців, адже вони не можуть на належному рівні довести свою невинуватість через мовний бар’єр та некваліфікованих перекладачів.

Українська омбудсмен у цій справі закликала до співпрацю Комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович.

21 липня «Слідство.Інфо» повідомило, що в Греції двох українців — Сергія Шваюка та Петра Литвинчука — ув’язнили на 180 років за звинуваченням у незаконному перевезенні мігрантів. Грецький адвокат українців Захаріяс Кессес пояснив, що такі великі терміни ув’язнення зумовлені особливостями грецького законодавства.

«Слідство.Інфо» повідомляє, що на таку роботу в Туреччині українців вербують, найчастіше, в морських регіонах України. Спочатку громадянам пропонують законну роботу та хороший заробіток на туристичних яхтах — близько 2-3 тисяч доларів. Жоден з ув’язнених закордоном українців, з родичами яких зв’язалися журналісти, не знали про перевезення нелегалів.

В МЗС України повідомили, що засудженим українцям можуть зменшити термін ув'язнення.

Пов`язані новини