Ізраїльський автор Амос Оз відвідує церемонію, на якій він отримує премію Неймана за літературу на івриті в Єрусалимському університеті, 21 жовтня 2013 року (перевидана 28 грудня 2018 року). ізраїльський письменник Амос Оз помер у віці 79 років від раку 28 грудня 2018 року.
Фото:

EPA-EFE / ABIR SULTAN FIL

У Тель-Авіві у віці 79 років помер письменник Амос Оз. Причиною смерті стало онкологічне захворювання. Про смерть повідомила його донька.

Амос Оз народився в родині мігрантів зі Східної Європи в Єрусалимі. Він вивчав літературу і філософію в Єврейському університеті Єрусалиму. Свою першу книгу «Де виють шакали» Оз опублікував у 26 років.

За життя Оз написав понад 30 великих творів, серед яких романи, збірки оповідань та нон-фікшн. Він писав івритом, однак його твори перекладали на 38 мов і видавали у 36 країнах світу. Серед найвідоміших — «Мій Міхаель», «До самої смерті», «Чорний ящик», «Можливо, десь іще». Його автобіографію «Повість про любов і пітьму» екранізувала актриса і режисерка Наталі Портман у 2016 році.

Оз неодноразово ставав лауреатом книжкових премій різних країн. Зокрема, він був лауреатом премії Ізраїлю з літератури та премії Ґете. Кілька разів його включали до списків претендентів на Нобелівську премію з літератури.

Оз також був відомий як один із перших і найбільш гострих критиків окупації Ізраїлем палестинських земель, яка сталася унаслідок Шестиденної війни 1967 року. Письменник виступав за вирішення палестинсько-ізраїльського конфлікту завдяки створенню двох окремих незалежних держав.

Нагадаємо, у грудні Forbes опублікував рейтинг найбільш високооплачуваних письменників 2018 року.

Поділитись: