У Відні десятки тисяч людей вийшли на протест проти локдауну й обов'язкової вакцинації

Тисячі людей беруть участь у демонстрації проти коронавірусних обмежень у Відні, Австрія, 20 листопада 2021 року
Тисячі людей беруть участь у демонстрації проти коронавірусних обмежень у Відні, Австрія, 20 листопада 2021 рокуAP Photo / Lisa Leutner

У містах Австрії 20 листопада спалахнули протести проти запровадженого локдауну й обов'язкової вакцинації проти коронавірусу. За підрахунками поліції, лише у Відні було 35 тисяч демонстрантів.

Про це пише Kurier.

Столиця Австрії опинилася у центрі протестів проти COVID-обмежень. Під час акцій там чергували приблизно 1300 поліцейських. Упродовж мітингу протестувальники скандували: «Мир, свобода, жодної диктатури».

Перед демонстрацією окремі користувачі у Telegram навіть закликали до насилля. В інтернеті поширювали інформацію, нібито поліцейські будуть примусово вакцинувати людей просто під час заходу.

Зрештою це закінчилося кількома нападами на правоохоронців під час мітингу: у них, зокрема, кидали повні бляшанки із пивом. Кількох людей заарештували.

Обмеження в Австрії

З 22 листопада і впродовж 20 днів там буде локдаун для всіх громадян через погіршення ситуації з коронавірусом. Австрія стане першою країною Західної Європи, яка відновлює загальний локдаун. Канцлер Олександр Шалленберг зазначив, що однією з причин такого рішення є те, що влада не змогла переконати багатьох людей вакцинуватися.

З 15 листопада у країні діє локдаун для невакцинованих. Вони можуть виходити з дому лише за поважних обставин, інакше штраф — 1450 євро.

Крім того, з 1 лютого 2022 року вакцинація проти коронавірусу буде обов'язковою в Австрії. Це закріплять законодавчо.

Упродовж останніх днів у країні фіксують високий рівень захворюваності на COVID-19: понад 15 тисяч нових випадків щодня. У 9-мільйонній Австрії майже за два роки пандемії виявили понад мільйон випадків коронавірусу. 11 тисяч людей померли від ускладнень COVID-19.

Наразі у країні лише близько 65% населення повністю вакцинувалися проти коронавірусу — це один із найнижчих показників у Західній Європі.