Життя

У Вінниці активісти взяли штурмом облраду та вимагають звільнити голову ОДА

Життя/У Вінниці активісти взяли штурмом облраду та вимагають звільнити голову ОДА
Зберегти
Вигляд

У Вінниці активістам вдалося взяти штурмом будівлю облради, де саме мала відбутися позачергова сесія, на якій місцеві депутати мали намір проголосувати за відставку чинного голови Сергія Свитка. Про це Громадському телефоном повідомив головний редактор видання 20 хвилин Євген Фролов.

Близько 11.10 мітингарям вдалося прорвати ланцюг силовиків, які охороняли будівлю, зламати двері та пройти всередину, де їх зустрів голова облради Сергій Свитко.

 

 

Активісти зайняли залу та президію облради та ухвалили звернення до президента Петра Порошенка з вимогою негайно звільнити голову ОДА Анатолія Олійника, очільника облуправління міліції, головного прокурора області.

Пікетувальники пронесли в приміщення два сміттєві баки, один з яких, за їхніми словами, призначається для Олійника. Смітник встановили на місці крісла голови ОДА. Також, за повідомленням, мітингарі розбили портрет Порошенка, який висів у кабінеті.

За словами Фролова, конфлікт викликаний тим, що частина представників місцевої влади на чолі з Олійником не задоволені люстрацією, яку розпочав в області голова облради Свитко. Зокрема, він дав розпорядження переглянути контракти головних лікарів місцевих лікарень, і тих, кого спіймають на корупції, звільнити.

За підсумками сутичок, постаждало двоє осіб: активіст та правоохоронець.

 

 

Один з активісті Юрій Хорт заявив, що вони не підуть з будівлі облради, допоки на зустріч до них не прийдуть представники офіційної міської та обласної влади.

Свитко – виходець з «Народного руху», користується великою підтримкою місцевих активістів Майдану. Зараз його пов’язують з «Батьківщиною». Натомість, голова ОДА Олійник вважається людиною Порошенка.

    

UPD: Частина активістів вирушили до обласного управління МВС.

UPD: Під час протистояння семеро працівників міліції були госпіталізовані з тілесними ушкодженнями та отруєнням сльозогінним газом. За допомогою до медиків звернувся і один з учасників мітингу.

UPD: Свирко зробив публічну заяву, в якій засудив таємні засідання облради. Активісти, у свою чергу, ще раз закликали президента сьогодні ж звільнити з посади голову ОДА Олійника.

Постраждалий активіст Ігор Басюк скайпом розповів, як травмував руку під час сутичок.

/фото ГУ МВС у Вінницькій області

Пов`язані новини