Світ

У Вірменії до 10 років засудили опозиціонера, звинуваченого у підготовці заворушень

21 березня, 2018 13:10
Світ/У Вірменії до 10 років засудили опозиціонера, звинуваченого у підготовці заворушень
Зберегти
Вигляд
У Вірменії опозиціонера Жирайра Сефіляна визнали винним у  у нелегальному зберіганні зброї, а також підготовці масових заворушень і засудили до 10 років і 5 місяців ув'язнення.

У Вірменії опозиціонера Жирайра Сефіляна визнали винним у  у нелегальному зберіганні зброї, а також підготовці масових заворушень і засудили до 10 років і 5 місяців ув'язнення.

Про це повідомляє Jam-news.

Сефіляна затримали близько 2 років тому, весь цей час він перебував під вартою.

Суд визнав доведеним, що Сефілян готував «масові заворушення в ході заходів, приурочених до 100-річчя геноциду вірмен». Також йому були пред'явлені звинувачення в збройному опорі і насильстві по відношенню до представника влади, знищення майна.

Сефіляну інкримінується нелегальне придбання зброї і боєприпасів у 2015 році, напередодні Конституційного референдуму з «метою захопити будівлі стратегічного призначення і примусити владу до певних дій».

Опозиціонер так і не дав свідчень у своїй справі, не зміг захищатися в суді, а в день оголошення вироку не зміг виступити з останньою заявою.

Суддя Татевік Григорян так і не дозволила йому говорити сидячи. Сефілян відмовлявся виконати цю вимогу, заявляючи таким чином своє ставлення до судової системи.

За оцінкою адвокатів і правозахисників, весь судовий процес проходив з грубими порушеннями.

Нагадаємо, 31 липня 20 членів озброєного угруповання «Сасна црер», що захопили полк патрульно-постової служби в Єревані, склали зброю і здалися владі.

Вони  захопили будівлю поліції 17 липня, вбивши одного поліцейського і поранивши шістьох людей. Також нападники захопили у полон більше десяти людей.

Нападники вимагали звільнення Жирайра Сефіляна, лідера «Предпарламенту», якого арештували у червні за звинуваченням в незаконному придбанні та зберіганні зброї.

Жирайру Сефіляну 51 рік, він народився в Бейруті. У 1990 році разом з сім'єю переїхав до Вірменії для участі в Карабахському русі.

Влада кілька разів відмовляла Сефіляну у наданні вірменського громадянства. У 2007 році він був засуджений до 1,5 років позбавлення волі за звинуваченням у нелегальному зберіганні зброї і боєприпасів. Європейський суд з прав людини ухвалив, що права Сефілян Жирайр при цьому були порушені.

Пов`язані новини