У Вірменії вшанували жертв геноциду

default/У Вірменії вшанували жертв геноциду
Зберегти
Вигляд

У Вірменії 24 квітня вшановують День пам’яті жертв геноциду вірмен 1915 року в Османській імперії. Президент країни Серж Саргсян у супроводі політичного і духовного керівництва відвідав меморіал «Ціцернакаберд».

Голова вірменського уряду Овик Абрамян біля меморіального комплексу завив журналістам, країна продовжує боротися за міжнародне визнання Геноциду вірмен, в тому числі для того, щоб подібні трагедії в майбутньому не повторилися.

Прем'єр підкреслив, що процес визнання Геноциду буде завершено тільки тоді, коли «турецький народ визнає його і зрозуміє провину своїх предків по відношенню до вірмен».

Меморіал також відвідали французький шансоньє вірменського походження Шарль Азнавур і голлівудський актор Джордж Клуні, який знаходиться в Єревані в рамках міжнародної премії Aurora Prize for Awakening Humanity.

Ввечері він оголосить ім'я переможця, якого обрала спеціальна комісія з чотирьох фіналістів.

Переможець отримає грант в розмірі 100 тисяч доларів і можливість номінувати благодійні організації, які надихнули його на гуманітарну діяльність, на нагороду в розмірі 1 мільйон доларів.

У Вірменії стверджують, що до 1,5 мільйона людей були вбиті в Османській імперії у 1915 році. Туреччина, яка є наступницею Османської імперії, офіційно визнає вбивства вірмен, однак виступає категорично проти того, щоб називати ці події геноцидом. Анкара стверджує, що від 300 до 500 тисяч вірмен і таке ж число турків загинули в громадянській війні.

Геноцид вірмен визнаний і засуджений багатьма країнами світу і впливовими міжнародними організаціям. ООН обмежилась визнанням на рівні однієї зі своїх підкомісій.

/ фото wikipedia