Життя

У влади не вистачило ресурсів для переселенців – міністр Черниш

Життя/У влади не вистачило ресурсів для переселенців – міністр Черниш
Зберегти
Вигляд

Владою України було кинуто всі ресурси на зміцнення обороноздатності країни, і їх не вистачило для того, щоб забезпечити переселенцям належні умови проживання, через що багато з них були змушені повертатись на окуповані території.

Про це в інтерв’ю Громадському заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

«Мушу визнати, що в такий складний час для держави, коли треба було зміцнювати оборону, збройні сили, щоб ворог далі не пройшов і держава не впала, звичайно не вистачило ресурсів для того, щоб забезпечити інтегрування осіб, які перемістились через лінію зіткнення на підконтрольну Україні територію», – сказав він.

Міністр зауважив, наразі розроблено короткострокові та довгострокові стратегії щодо цього питання. Короткострокові стратегії полягають в тому, що владою були підтримані всі міжнародні ініціативи з надання гуманітарної допомоги для забезпечення переселенців. «Ці гуманітарні вантажі були покликані тимчасово задовольнити потреби людей», – наголосив Черниш.

А довгострокові проекти, за його словами, не були розпочаті саме через те, що не було створено такий орган, як міністерство, яке він очолює.

Наразі в його команді є кваліфіковані спеціалісти, які підготовили довгостроковий план «оцінки відновлення і розбудови миру».

«Підкреслюю, розбудови миру – це не просто тиснути одне одному руки. Це – робити речі, які направлені на зменшення конфлікту між приймаючими громадами і переселенцями, між учасниками АТО, переселенцями і місцевим населенням», – зазначив Черниш, наголосивши, що до цього такі довгострокові стратегії не були імплементовані жодним урядовим документом.

Крім того, експерти надали поради для самих переселенців та для тих, хто хоче їм допомогти.

Також Черниш розповідав про механізм контролю за міжнародними грантами, призначеними для відновлення окупованих територій держави, і про те, чому Україна не має можливості виплачувати пенсії на окупованих територіях.

Нагадаємо, що депутати Верховної Ради звільнили з посади Арсенія Яценюка та підтримали Гройсмана і обрали його новим прем’єр-міністром України. Також Рада обрала новий Кабінет міністрів, запропонованих президентом України та новим прем'єр міністром Володимиром Гройсманом.

Пов`язані новини