УКРАЇНА

У влади немає бажання надавати НАБУ право на «прослушку» – Ситник

10 грудня, 2016 14:41
УКРАЇНА/У влади немає бажання надавати НАБУ право на «прослушку» – Ситник
Зберегти
Вигляд
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник вважає, що у влади немає бажання і політичної волі для надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник вважає, що у влади немає бажання і політичної волі для надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку.

Про це він сказав в інтерв’ю «Джеркалу тижня».

За його словами, сьогодні НАБУ змушене одержувати цю інформацію через канал СБУ і відсутність в розпорядженні його відомства даного ресурсу вже вплинуло на результат декількох розслідувань, оскільки спричинило витік інформації.

 «Ми доволі довго «вели» співробітника СБУ, та коли ситуація пішла на рівень вище, відбувся «злив» інформації, і розробку було зірвано. Якщо згадати справу судді Чауса, там також був «злив», – сказав Ситник.

За його словами, це питання суто технічне, і НАБУ готове було до будь-якої форми контролю з боку СБУ законності його дій.

«Для цього треба внести зміни до закону, — законопроект цей дуже короткий, складається з чотирьох слів. Монополія не прописана, — право на зняття інформації мають Служба безпеки, поліція, а ми хочемо, щоб туди додали і НАБУ», – зазначив він.

За словами Ситника, він, як глава правоохоронного органу, не може впливати у даному питанні на депутатів.

«Але ми бачимо, що надати нам цей ресурс немає бажання й політичної волі. Якихось конкретних аргументів на користь того, що цього робити не можна, ми не почули», – підкреслив директор НАБУ.

Голова НАБУ додав, що у Польщі право на самостійну «прослушку» мають дев'ять органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громадські активісти та народні депутати вимагають дозволити НАБУ прослуховувати чиновників.

Пов`язані новини