У Всесвітній організації охорони здоров'я прогнозують ймовірну третю хвилю пандемії COVID-19 в Європі на початку 2021 року. Вона може відбутися, якщо уряди країн повторять свій досвід, який призвів до другої хвилі.

Про це заявив спеціальний представник ВООЗ з питань коронавірусу Девід Набарро, передає Reuters.

«Вони не змогли створити необхідну інфраструктуру влітку, після того, як взяли під контроль першу хвилю пандемії», — наголошує експерт.

За його словами, якщо цю інфраструктуру не зможуть створити й зараз, варто очікувати на третю хвилю.

Набарро навів рішення Швейцарії відкрити лижний сезон, оскільки інші альпійські країни, зокрема Австрія, закрили свої курорти. Він наголошує, що через це Швейцарія може досягнути «дуже високого рівня захворюваності й смертності».

«Як тільки рівень інфікування впаде, ми зможемо бути настільки вільними, наскільки захочемо. Але просто зараз? Чи варто відкривати гірськолижні курорти? На яких умовах?», — каже експерт.

Також він зазначив про дії урядів азійських країн, таких як Південна Корея, де кількість нових випадків коронавірусу нині відносно низька: «Люди змінили свою поведінку, що заважає вірусу поширюватися. Вони дотримуються дистанції, носять маски, ізолюються, коли хворіють, миють руки і поверхні. Вони захищають найбільш вразливі групи населення».

Набарро також сказав, що Азія зуміла не послабити карантин передчасно.

Що з коронавірусом в Європі

Тут, як і у всьому світі, нині друга хвиля пандемії. Через неї уряди країн знову вдалися до посилення карантинних обмежень, що привело до відносного зниження показників інфікування. Однак вони не змогли опуститися до того самого рівня, що був перед початком другої хвилі.

У Німеччині та Франції 21 листопада зафіксували майже 23 і 18 тисяч нових випадків відповідно, у Швейцарії та Австрії — понад 4 та 6 відповідно. В Туреччині напередодні зареєстрували рекордну кількість нових випадків — 5 532. У Великій Британії хоч і після нового локдауну показники захворюваності впали, урядові експерти вважають це недостатнім. Відтак прем’єр Джонсон вирішив запровадити в Англії з 2 грудня регіональні обмеження.

Поділитись: