Міський голова Вилкового Одеської області Микола Дзядзін заявив, що повністю відремонтувати опори, які постачали струм до міста та всього Кілійського району, можна тільки за місяць.

Міський голова Вилкового Одеської області Микола Дзядзін заявив, що повністю відремонтувати опори, які постачали струм до міста та всього Кілійського району, можна тільки за місяць.

Про це він повідомив у коментарі Громадському.

«Обласна влада виділила нам два генератори, один з них забезпечує лікарню, яка є одночасно пунктом обігріву для населення. Ми також дали запит на додаткові генератори до облради. Частина населення, яка має у будинках пічки, обігріваються дровами та вугіллям. Ті мешканці, оселі яких мають електроопалення, можуть скористатися генераторами на першому поверсі. Там можна попити чаю, зарядити телефони та комп’ютери. Є також супермаркет, у якому з 7 ранку до 24 можна підзарядити техніку», — зазначив міський голова у коментарі Громадському.

Місцевий мешканець Вилкового, Михайло Жмут каже, що такого урагану, як 18 січня, у них не було останні 50 років: «Щойно закінчилася нарада у міськраді. Для відновлення електропостачання у повному форматі необхідний ще місяць, для відновлення в екстреному форматі, аварійному – ще тиждень. Наслідки негоди: поламані лінії електропередач від налипання мокрого снігу, поламані опори, якими іде до нас струм. Був сильний вітер, дощ переходив на мокрий сніг при мінусовій температурі, пориви вітру сягали 28 метри, при ожеледиці – це страшне», — сказав він.

Чоловік додав, що через те, що високовольтні лінії розташовані на полях, до них не може дістатися техніка, навіть військова. 

За інформацією ДСНС Одеської області, продовжуються роботи з відновлення електропостачання у Вилковому. Працюють дві електростанції ДСНС для лікарні та насосної станції.

Унаслідок негоди в Україні станом на 21 січня 174 населені пункти залишилися без електропостачання.

Поділитись: