Світ

У Японії найсильніший за останні 25 років тайфун: евакуюють понад мільйон людей

4 вересня, 2018 17:09
Світ/У Японії найсильніший за останні 25 років тайфун: евакуюють понад мільйон людей
Зберегти
Вигляд
lead
Шторм зніс міст вантажним судном в затоці Осака. Було затоплено міжнародний аеропорт Кансай в місті Осака, а в Кіото вітер зірвав частину даху залізничного вокзалу.

Один з найпотужніших тайфунів за останні 25 років вдарив по Японії, понад мільйон людей змушені евакуюватись. Тайфун «Джебі» перетнув суходіл на заході Японії і накрив територію сильними зливами і поривами вітру силою до 172 км/г, повідомляє BBC News.

Reuters з посиланням на японські медіа повідомляє про щонайменше 6 загиблих та близько 100 постраждалих.

Очевидці повідомляють, що шторм зніс міст вантажним судном в затоці Осака. Було затоплено міжнародний аеропорт Кансай в місті Осака, а в Кіото вітер зірвав частину даху залізничного вокзалу.

Буревій почався з острова Шикоку 4 вересня, близько полудня за місцевим часом, і дійшов до найбільшого острова країни Хонсю. Оголошені попередження про високі хвилі, повені, зсуви ґрунту.

Десятки тисяч людей лишились без світла, влада організувала негайну евакуацію. Частину авіа-, залізничних та поромних рейсів скасували.

Прем’єр міністр Японії Шінцо Абе скликав екстрене засідання, закликав населення «зробити все можливе, аби захистити себе, підготуватися і евакуюватися заздалегідь».

Танкер врізався у міст, який сполучає міжнародний аеропорт Кансай з островом Хонсю Фото надане Береговою охороною Японії

Тайфун буде слабшати рухаючись вглиб суші, зазначають у японській метеослужбі. 

Японія регулярно стикається з потужними штормами, а літо 2018 року особливо супроводжувалось стихійними катаклізмами. В липні найсильніші за останні десятиліття повені і зсуви ґрунту забрали життя більш ніж 200 людей.  Пізніше країну накрила аномальна спека.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Повінь в Японії: як живуть зруйновані стихією міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини