Суд у Японії засудив до страти 30-річного Сатоші Уємацу, який у 2016 році зарізав ножем 19 людей із інвалідністю в Токіо – це одне з найбільш масових убивств у Японії з часів Другої світової.

Про це повідомляє The Strait Times.

За словами обвинувачення, дії Уємацу є «нелюдськими» й такими, що «не лишають місця пом’якшенню покарання». Захист, своєю чергою, намагався довести неосудність Уємацу, пов’язану з його вживанням марихуани.

Уємацу раніше працював в установі, де скоїв свій злочин, утім за кілька місяців до нього він пішов із роботи. Через його заяви про те, що він хоче знищити всіх людей із інвалідністю, його примусово госпіталізували, але пізніше відпустили.

Пізніше Уємацу зарізав 12 людей із інвалідністю й поранив ще 26. Він сам здався в поліцію, прийшовши туди зі знаряддями вбивства. «Я мав зробити це заради суспільства», – сказав він.

Японія є однією з небагатьох розвинених країн світу, де досі чинна смертна кара — щоправда, вона є крайньою мірою і присуджується тільки за особливо тяжкі злочини, як-от масове вбивство чи тероризм.

Поділитись: