Близько 2 тисяч людей затримали по всьому Єгипту під час антиурядових демонстрацій, якій розпочалися 20 вересня.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Влада країни направила додаткові війська до великих міст. Також правоохоронці обшукують пішоходів на основних транспортних магістралях і площах.

Як зазначає організація інтернет-моніторингу Netblocks, в неділю, 22 вересня, у зв’язку з протестами, в Єгипті почалися збої у роботі соціальних мереж та деяких новинних сайтів, зокрема іномовлення. Абоненти двох головних провайдерів Єгипту мають проблеми з доступом до Facebook, Facebook Messenger та кільком новинним виданням, серед яких і BBC. Ймовірним приводом для блокування соцмереж в країні стало поширення інформації про корупцію у найвищих колах єгипетської влади. Як розповіли Reuters очевидці, також на вихідних співробітники служби безпеки у цивільному зупиняли людей в центрі Каїра та провіряли контент їхніх профілів у соціальних мережах на телефонах.

Нагадаємо, 21 у єгипетській столиці Каїрі, а також містах Александрія та Суец, тисячі людей вийшли на акції протесту проти чинного президента Абделя Фаттаха ас-Сісі. У портовому місті Суец між учасниками антиурядових протестів та правоохоронцями сталися сутички. 

Демонстранти виступають проти режиму аль-Сісі, за якого в Єгипті розгорнули репресії проти інакодумців та ув’язнення тисяч дисидентів. Також в країні діє заборони на протести, ухвалена законом після відсторонення у 2013-му році внаслідок «арабської весни» експрезидента Мохамеда Мурсі, тож подібні масові акції протесту трапляються вкрай рідко. Абдель Фаттах Ас-Сісі був одним із керівників відсторонення від влади Мурсі і у 2013-му посів президентське крісло.

Невдоволення чинною владою в Єгипті почало посилюватися після 2016-го року, коли уряд Сісі запровадив заходи жорсткої економії в межах кредитного пакета Міжнародного валютного фонду на суму 12 мільярдів доларів. За останні кілька років у Єгипті сильно зросли ціни на продукти харчування та бензин. Згідно з офіційними даними, оприлюдненими в липні 2019-го, майже кожен третій єгиптянин живе за межею бідності, витрачаючи менше ніж 1,40 долара на день.

Поділитись: