Понад 370 людей затримали в Каїрі, Суеці та кількох інших містах Єгипту під час антиурядових демонстрацій, які продовжуються в країні вже третій день. На вихідних 21-22 вересня сили безпеки Єгипту намагалися розігнати мітинги проти чинного президента Абделя Фаттаха ас-Сісі, застосовуючи сльозогінний газ та вогнепальну зброю.

Про це повідомляє агентство Reuters. 

Як зазначає організація інтернет-моніторингу Netblocks, в неділю, 22 вересня, у зв’язку з протестами, в Єгипті почалися збої у роботі соціальних мереж та деяких новинних сайтів, зокрема іномовлення. Абоненти двох головних провайдерів Єгипту мають проблеми з доступом до Facebook, Facebook Messenger та кільком новинним виданням, серед яких і BBC. Ймовірним приводом для блокування соцмереж в країні стало поширення інформації про корупцію у найвищих колах єгипетської влади. Як розповіли Reuters очевидці, також на вихідних співробітники служби безпеки у цивільному зупиняли людей в центрі Каїра та провіряли контент їхніх профілів у соціальних мережах на телефонах.

Нагадаємо, 21 у єгипетській столиці Каїрі, а також містах Александрія та Суец, тисячі людей вийшли на акції протесту проти чинного президента Абделя Фаттаха ас-Сісі. У портовому місті Суец між учасниками антиурядових протестів та правоохоронцями сталися сутички. 

Демонстранти виступають проти режиму аль-Сісі, за якого в Єгипті розгорнули репресії проти інакодумців та ув’язнення тисяч дисидентів. Також в країні діє заборони на протести, ухвалена законом після відсторонення у 2013-му році внаслідок «арабської весни» експрезидента Мохамеда Мурсі, тож подібні масові акції протесту трапляються вкрай рідко. Абдель Фаттах Ас-Сісі був одним із керівників відсторонення від влади Мурсі і у 2013-му посів президентське крісло.

Невдоволення чинною владою в Єгипті почало посилюватися після 2016-го року, коли уряд Сісі запровадив заходи жорсткої економії в межах кредитного пакету Міжнародного валютного фонду на суму 12 мільярдів доларів. За останні кілька років у Єгипті сильно зросли ціни на продукти харчування та бензин. Згідно з офіційними даними, оприлюдненими в липні 2019-го, майже кожен третій єгиптянин живе за межею бідності, витрачаючи менше 1,40 долара на день.

Поділитись: