Головне управління з особливо важливих справ Слідчого комітету Вірменії порушило кримінальну справу за фактом масових заворушень в Єревані, які сталися в ніч на суботу.

Кримінальну справу за статтею «організація і участь в масових заворушеннях», повідомили у Слідкомі, пише російський «Інтерфакс».

«За звинуваченням в організації та участі в масових заворушеннях затримано 23 особи, у тому числі Армен Мартиросян (віце-голова опозиційної партії «Спадщина» – ред.) і Андріас Гукасян (голова опозиційної ініціативи «Вставай, Вірменія» – ред)», – повідомили в Слідчому комітеті країни.

«Слідством з'ясовано, що 29 липня група осіб організувала масові безлади, під час яких застосовано насильство проти поліцейських, поставлена ​​під загрозу громадська безпека. За попередніми даними, в медцентри Єревана звернулися 67 осіб. Триває слідство щодо з'ясування обставин отримання тілесних ушкоджень», – відзначили в Слідкомі Вірменії.

У ніч на суботу під захопленим відділком поліції спалахнули нові сутички демонстрантів із поліцією, в результаті яких постраждали 60 осіб.

17 липня озброєні прихильники радикального опозиційного руху «Предпарламент» захопили будівлю поліції в єреванському районі Еребуні, вбивши при цьому одного поліцейського і поранивши шістьох людей. За даними поліції, нападники взяли в заручники дев’ятьох людей, п’ятьох із них звільнили в результаті переговорів.

Нападники вимагають звільнення Жирайра Сефіляна, лідера «Предпарламенту», якого арештували у червні за звинуваченням в незаконному придбанні та зберіганні зброї. Вони також вимагають відставки президента Сержа Саргсяна.

Влада відкинула вимоги нападників і заявляє про ведення переговорів із озброєними людьми з вимогою, щоб вони здалися.

Раніше повідомлялося, що у Єревані до захопленого відділку поліції стягнуті додаткові сили та спеціальну бронетехніку.

Як розповів в ефірі Громадського голова Ради аналітичного центру з питань глобалізації Степан Грігорян, управління поліції і внутрішніх військ на околиці Єревана захопили близько 20 нападників.

Раніше з будівлі поліції в Єревані звільнили всіх заручників. Крім того, раніше двоє нападників на відділок поліції здалися.

Разом з тим, 27 липня нападники на відділок поліції взяли у заручники медиків.

Поділитись: