У ЄС 6 країн наполягають на продовженні прикордонного контролю на півроку

default/У ЄС 6 країн наполягають на продовженні прикордонного контролю на півроку
Зберегти
Вигляд

Німеччина, Франція, Австрія, Бельгія, Данія та Швеція звернулись до Брюсселя з вимогою продовжити прикордонний контроль з середини травня ще на півроку, пише Die Welt.

Зазначається, що країни направили листа до Єврокомісії, у якому обґрунтована необхідність продовження контролювання кордонів з середини травня ще як мінімум на шість місяців.

Країни просять запустити необхідний для цього механізм, передбачений Шенгенським кодексом про кордони.

«Ми закликаємо вас внести пропозицію до Європейської Ради з тим, щоб вона дозволила країнам-членам ЄС, які вважатимуть це за необхідне, продовжити чи запровадити контроль на внутрішніх кордонах Шенгенської зони з 13 травня», — йдеться у листі.

Як повідомляється, Брюссель у середині наступного тижня дозволить продовження дії контрою на внутрішніх кордонах, оскільки зовнішні кордони ЄС, як і раніше, недостатньо захищені, повідомляє видання з посиланням на джерела в Єврокомісії.

Продовження цього заходу необхідне для того, щоб контролювати потоки мігрантів, наполягають у Німеччині.

«Якщо кількість мігрантів, що прибувають, залишиться такою низькою, ми не продовжуватимемо прикордонний контроль після 12 травня», — заявляв раніше міністр внутрішніх справ країни Томас де Мезьєр.

Раніше Європейська комісія розробила план щодо відновлення у дії Шенгенської системи та скасування запровадженого у контролю на національних кордонах.

/фото Твіттер/@LaTribune