У ЄС одноголосно схвалили пакет санкцій проти Росії: він стосуватиметься депутатів, які голосували за визнання «Л/ДНР»
27 країн—членів ЄС одностайно схвалили перший пакет санкцій проти Росії після рішення Володимира Путіна визнати «незалежність» самопроголошених «Л/ДНР».
Про це повідомив глава французької дипломатії Жан-Ів Ле Дріан після зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Парижі, як пише Le Monde.
Схвалені санкції зачеплять 27 російських фізичних та юридичних осіб, а також 351 депутата Держдуми РФ, які підтримали визнання самопроголошених «республік».
Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель на брифінгу після зустрічі з міністрами заявив, що санкції «вельми зашкодять Росії» та додав, що вони, до того ж, спрямовані на російських політиків і банки.
А Жан-Ів Ле Дріан уточнив, що ці санкції були лише першою частиною реакції ЄС на дії Росії. «Я зустрівся в Парижі з Жозепом Боррелем та міністрами, щоб схвалити об’єднану і тверду відповідь європейців. Ми вирішили негайно запровадити значні санкції проти Росії. Ми готові реагувати на будь-яку подальшу ескалацію», — написав Ле Дріан у Twitter.
Раніше німецьке видання Der Spiegel з посиланням на джерела повідомляло, що Єврокомісія готує пакет санкцій, які мають зачепити банки, що ведуть бізнес на сході України; до того ж, активи людей, організацій та компаній, котрих внесуть до санкційного списку ЄС, буде заморожено. До того ж підсанкційним особам не дозволятиметься в’їжджати в ЄС. Ці санкції ще має погодити Рада Європейського Союзу та надати письмову відповідь.
Визнання «Л/ДНР»
Президент Росії Володимир Путін оголосив про визнання «незалежності» самопроголошених «ЛНР» та «ДНР» увечері 21 лютого. Перед цим це рішення підтримала Держдума РФ, а також ватажки бойовиків на Донбасі. 22 лютого Путін уточнив заявив, що Росія визнала «кордони» самопроголошених «Л/ДНР» відповідно до тих, які прописані у їхніх «конституціях».
Держдума РФ та «парламенти» самопроголошених «республік» «ратифікували» договори про співпрацю. Договори уклали на 10 років з автоматичним їх продовженням на п'ять років. Окрім того, Путін доручив ввести на окуповані території України російські війська для «підтримки миру». Рада Федерації — верхня палата парламенту Росії — погодила відповідне звернення.
- Поділитися: