УКРАЇНА

У ЄС закликали видалити всі особисті дані журналістів з сайту «Миротворець»

УКРАЇНА/У ЄС закликали видалити всі особисті дані журналістів з сайту «Миротворець»
Зберегти
Вигляд

Представники ЄС закликали міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова вжити необхідних кроків, щоб видалити всі особисті дані журналістів, оприлюднені на сайті «Миротворець».

Як говориться в спільній заяві глави Представництва ЄС в Україні Яна Томбінського і Посла Німеччини в Україні Крістофа Вайля, озвученому під час зустрічі з Аваковим 24 травня, правоохоронці повинні вжити всіх заходів, щоб цей контент більше не потрапив у інтернет.

Крім того, вони звернулися до української влади з проханням забезпечити необхідний захист всім журналістам, які були викриті в списку на сайті Миротворець.

Деякі з них, підкреслили політики, вже одержали погрози. Також вони попросили українські правоохоронні органи провести належне розслідування цього інциденту.

Нагадаємо, що 24 травня сайт «Миротворець» скопіював список акредитованих в Росії журналістів.

Раніше сайт «Миротворець» опублікував контакти журналістів , які отримували акредитацію в самоназваних «ДНР/ЛНР».

Після обурення українських та міжнародних ЗМІ, а також низки правозахисних та міжнародних організацій, сайт заявив про своє закриття.

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження через оприлюднення персональних даних журналістів.

На підтримку роботи сайту виступила низка активістів, волонтерів та політиків. У результаті волонтери проекту ухвалили рішення про відновлення своєї роботи.

Пов`язані новини