Європейський Союз засуджує відкриття залізничного сполучення Російської Федерації з анексованим Кримом через Керченський міст.

Про це йдеться в заяві речника Європейської служби зовнішніх справ (ЄСЗС) Петера Штано.

Там наголошується, що відкриття залізничного сполучення відбулося без згоди України і «є черговим порушенням Росією суверенітету й територіальної цілісності України».

«Залізничне сполучення є ще одним кроком до примусової інтеграції незаконно анексованого півострова з Росією та ізоляції Криму від України, частиною якої він лишається», — йдеться в заяві.

Речник ЄСЗС додав, що будівництво мосту також обмежує прохід суден через Керченську протоку до українських портів в Азовському морі.

«Європейський Союз очікує від Росії забезпечення безперешкодного та вільного проходу через Керченську протоку відповідно до міжнародного права», — додав Штано.

ЄС також підтвердив свою підтримку територіальній цілісності України і заявив, що не визнає незаконної анексії Криму Росією.

23 грудня Росія завершила будівництво залізничної частини Кримського мосту через Керченську протоку в анексований Крим. Відкривав міст президент Росії Володимир Путін. Перший потяг із Санкт-Петербурга до окупованого РФ Севастополя планувати запустити 23 грудня.

У липні 2018 року 6 компанії, що будували так званий Кримський міст, потрапили під санкції ЄС.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile