У ЄСПЛ проти України зареєстровано удесятеро більше скарг щодо наслідків агресії РФ, ніж проти Росії
У Європейському суді з прав людини у Страсбурзі зареєстровано 7267 скарг проти України. З них 60% стосуються наслідків російської агресії на Сході України та порушень прав людини в окупованому Криму.
Про це повідомив секретар ЄСПЛ Родерік Лідделл на прес-конференції у Страсбурзі, передає «Європейська правда».
«Всього в реєстрі суду (станом на початок 2019 року) перебувало 4369 індивідуальних скарг щодо подій в Криму та на Сході України, поданих проти України», — заявив він.
Також Лідделл зазначив, що Україна опинилася у трійці країн-лідерів за кількістю скарг проти неї у ЄСПЛ.
За його словами кількість скарг, у яких єдиним або другим відповідачем вказана Росія, суттєво нижча. Таких скарг приблизно 400.
Відзначається, що кількість справ суттєво зросла за минулий рік. Станом на початок 2018 року у Страсбурзі було зареєстровано близько 3800 скарг проти України та близько 240 скарг проти РФ.
Окрім загальних скарг на порушення прав людини на окупованих територіях Донбасу та в анексованому Криму, ЄСПЛ розглядає справи про політичних в’язнів та агресію Росії щодо українських кораблів у Чорному морі.
Нагадаємо, що ЄСПЛ також розглядає 5 міждержавних справ «Україна проти Росії». Зокрема, 2 з них розглядає Велика палата — щодо Криму та Донбасу, ще три — у палатах суду.
У червні 2018 року Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.
У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.
Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною
- Поділитися: