УКРАЇНА

У Європарламенті схвалили додаткові торговельні квоти для України

4 липня, 2017 15:21
УКРАЇНА/У Європарламенті схвалили додаткові торговельні квоти для України
Зберегти
Вигляд
Європейський парламент проголосував за пропозицію Європейської комісії надати Україні додаткові торговельні преференції.

Європейський парламент проголосував за пропозицію Європейської комісії надати Україні додаткові торговельні преференції.

Відповідне голосування відбулося в Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту. «За» проголосували 566 депутатів, «проти» – 96, повідомляє УНІАН.

Таким чином, депутати погодилися з компромісом, який був досягнутий в рамках міжінституційних переговорів за участю Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії. Поправка, якою пропонувалося пропозицію повністю відхилити, підтримки в сесійній залі не знайшла.

Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Ухвалене рішення ще має бути затверджене Радою ЄС.

Нагадаємо, що під час засідання послів країн-членів ЄС 6 червня було погоджено додаткові торговельні преференції для деяких українських товарів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини