ENRU

У Європарламенті схвалили додаткові торговельні квоти для України

Європейський парламент проголосував за пропозицію Європейської комісії надати Україні додаткові торговельні преференції.

Відповідне голосування відбулося в Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європарламенту. «За» проголосували 566 депутатів, «проти» – 96, повідомляє УНІАН.

Таким чином, депутати погодилися з компромісом, який був досягнутий в рамках міжінституційних переговорів за участю Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії. Поправка, якою пропонувалося пропозицію повністю відхилити, підтримки в сесійній залі не знайшла.

Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Ухвалене рішення ще має бути затверджене Радою ЄС.

Нагадаємо, що під час засідання послів країн-членів ЄС 6 червня було погоджено додаткові торговельні преференції для деяких українських товарів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram