Впродовж квітня у польському Вроцлаві, цьогорічній Європейській столиці культури, відбудеться Львівський місяць – мистецька програма, що передбачає дискусії, візуальну, кіно- та літературну частини, спеціальні події для дітей.

Титул «Європейська столиця культури» дається на один рік, є перехідним і його вперше отримало польське місто.

Загалом у подіях Львівського місяця очікується участь близько ста митців з України. Його куратори прагнули через культуру одного міста відтворити культуру цілої країни.

«Це одна з перших комплексних репрезентації української культури десь за кордоном, і настільки довго, настільки масивно. Вона охоплює всі цікаві речі, які є в українському мистецтві», – сказав голова Мистецької ради «Діалог» (Львів) та куратор літературного напрямку події Григорій Семенчук.

Музична програма поєднає виступи сучасних українських гуртів різних напрямків. На сценах Вроцлава виступлять Vivienne Mort, Dakh Daughters, Мар’яна Садовська спільно з Крістіаном Томе, Юрій Андрухович разом з гуртом Карбідо, AtmAsfera, українські джазові й етно-гурти.

В літературних дискусіях візьмуть участь українська письменниця Софія Андрухович та польський автор відвертих книг про Україну «Прийде Мордор і нас з'їсть» і «Тату з тризубом», Зємовіт Щерек.

 

Відбудеться також презентація антології сучасної української поезії «Листи з України» (україно-польська і українсько-англійська версії) у рамках «Ночі української поезії і музики NON STOP» – літературно-музичного марафону у традиційному львівському форматі нічних читань.

/Текст Ярослав Щевич

/Фото esk2016.lviv.ua

Поділитись: