Франція, Німеччина та Велика Британія закликали Росію та бойовиків негайно дозволити пропуск людей через контрольні пункти в'їзду-виїзду, зокрема через «Щастя» і «Золоте» на Луганщині. У російському Міністерстві закордонних справ заявили, що не вважають себе винними у тому, що пункти пропуску не працюють.

Про це йдеться у зверненні речниці МЗС РФ Марії Захарової, передає «ТАСС».

Франція, Німеччина і Велика Британія закликали Росію працювати «в інтересах людей по обидва боки лінії розмежування». Натомість у РФ заявили, що «Берліну та Парижу відомо, що одночасне відкриття КПВВ "Золоте" і "Щастя" зірвали через українську сторону». За словами Захарової, відкриття КПВВ «Щастя» передбачалося для автомобільного транспорту, зокрема для гуманітарного конвою, але Україна відкрила пункт і для пішоходів, «хоча відсутня технічна готовність Луганська до такого формату».

Оновлено о 19:00: Згодом і посольство США в Україні закликало Росію та бойовиків відновити роботу КПВВ.

А в українському МЗС відреагували на звернення Захарової, назвавши «шквал емоцій і необґрунтовану критику» «невдалою спробою виправдати подальшу агресивну політику РФ щодо України та небажання російської сторони зробити мінімальні кроки для полегшення гуманітарної ситуації».

В українському відомстві також відкинули звинувачення про спроби «дезавуювати Мінські домовленості».

Відкриття КПВВ

З 10 листопада на території Донецької області Україна відновила рух через КПВВ «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», «Майорське», а на Луганщині — через КПВВ «Станиця Луганська» та новостворені контрольні пункти в’їзду-виїзду «Щастя» і «Золоте». Пункти працюють щодня з 08:00 до 16:00. 5 жовтня деякі пункти пропуску закрили, щоб запобігти поширенню COVID-19 на території Луганської області.

Відмова Росії

У Тристоронній контактній групі (ТКГ) повідомили, що з 10 листопада російська сторона зриває відкриття всіх пунктів пропуску через лінію розмежування на Донбасі.

Україна підготувала до відкриття не лише КПВВ, а й сервісні центри, у яких усі громадяни України по обидва боки лінії розмежування зможуть отримати адміністративні та соціальні послуги, безоплатну правову допомогу, медичну допомогу, а також скористатися банківськими послугами та кімнатами матері й дитини.

Представники ОБСЄ під час засідання ТКГ закликали російську сторону до кінця минулого тижня відкрити контрольні пункти в'їзду-виїзду на Донбасі для руху транспорту та громадян, але досі цього не сталося.

Поділитись: