У закритих державних установах на окупованих територіях залишаються близько 30 тисяч осіб

У в’язницях, розташованих на непідконтрольній Україні території в Донецькій та Луганській областях, перебувають близько 15 тисяч осіб. Не завжди відомо, що там відбувається, ситуація відрізняється в залежності від конкретного населеного пункту і хто в ньому є владою. Про це в ефірі Громадського заявив директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін.

«Когось випустили і мало не видали зброю, хтось втік, а потім повернувся, десь здійснюється нормальний режим охорони», - зазначив він.

За його словами, є люди, які перебувають в інших закритих державних закладах – інваліди, люди з психічними відхиленнями тощо. Там ситуація гірша. Загальна кількість сягає 30 тисяч осіб.

Наприклад, у слов’яносербському психоневрологічному інтернаті з 180 працівників залишилося семеро. За даними ОБСЄ та волонтерів, які туди їздять, з серпня там загинули 40 осіб через недогляд.

«Там де є прагнення вивезти людей, де залучається для цього суспільний ресурс, ресурс міжнародних організацій в якості посередників, це можливо. Питання в тому, що українській стороні це має бути потрібно», - переконаний Кобзін.

За його словами, чотири ключові відомства, які мають вивезти людей – це тюремний департамент, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соцполітики та Міністерство освіти.