У Запоріжжі невідомий чоловік 17 травня вимагав прибрати з вітрини Художнього салону репродукцію картини італійського художника Амедео Модільяні «Оголена, яка лежить». В адміністрації салону розповіли, що репродукція стояла на вікні вже 2 місяці. 

Про це повідомила адміністрація галереї в Instagram.

«Аргумент просто вразив: «Тому що мої діти дивляться на це гівно» (перепрошуємо шановне панство за пряму цитату). Закінчив погрозою, що якщо ще раз побачить, то повернеться і розірве», зазначили в Художньому салоні», — написала адміністрація салону.

У коментарі hromadske директорка салону Олена Заставна розповіла, що до інциденту картина стояла на вікні майже 2 місяці й люди на неї реагували спокійно.

«Коли я сюди приїжджала для перевірки, чи все гаразд, бачила, як люди робили селфі. Хоча у період карантину не багато перехожих ходили. Молоді люди розглядали, інші проходили повз. Нікого не бентежило», — зазначила директорка.

За її словами, у заяві поліції вказали, що до салону увійшла людина та грубо зірвала з вікна мольберт із полотном і грубо поставили на підлогу. Заставна додала, що мольбертом навіть зачепили голову чоловіка співробітниці.

«Від початку сказали (у поліції — ред.), що це дрібне хуліганство. Ми не претендували на пошук (чоловіка — ред.). Нічого не пошкоджено, але інцидент неприємний. Збитків жодних салону не завдано», — пояснила директорка.

Вона додала, що у коментарях ніхто не написав, що впізнав чоловіка на відео. Водночас картину вирішили не прибирати з вікна.

«Поки що робота стоїть. Чесно кажучи, нам дуже не хочеться давати привід для того, щоб безкультур'я перемогло», — наголосила Заставна.

hromadske також намагається зв'язатись із поліцією.

Поділитись: