У Запоріжжі відбувся мітинг на підтримку економічної блокади на Донбасі. Учасники акції збирали підписи під зверненням до президенту та уряду, в якому вони висловили їм недовіру.

У Запоріжжі відбувся мітинг на підтримку економічної блокади на Донбасі. Люди збирали підписи під зверненням до президента та уряду, в якому вони висловили їм недовіру.

Як повідомляє «Радіо Свобода», активісти принесли з собою вугілля та дитячі іграшки, які полили червоною фарбою як символом крові.

«У зв’язку з ситуацією, що склалася в державі, ветерани АТО вимагають: негайного звільнення військовополонених та політв’язнів-громадян України з полону «ЛНР-ДНР» та Російської Федерації; визнання ОРДЛО тимчасово окупованими територіями; припинення торгівлі з контрольованою терористами територією України та фінансування терористичних організацій «ЛНР-ДНР»; недопущення силового розблокування блокади та притягнення до відповідальності осіб, причетних до застосування насильства до активістів блокади», – йдеться у зверненні.

Протестуючі заявили, що підтримують мітингувальників у Києві, звернення передадуть на акції, яка пройде в столиці 21 січня.

Також під час мітингу оголосили про створення об’єднання ветеранських організацій учасників АТО «Чорна Рада».

В акції взяли участь півтори сотні городян, зокрема депутати Запорізької міської ради від фракцій «Укроп», «Батьківщина» та «Самопоміч».

Нагадаємо, 26 грудня добровольці оголосили про блокаду окупованих територій. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Водночас, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що рішення групи добровольців про блокування непідконтрольних владі України територій Донецької і Луганської областей перебуває виключно у компетенції президента України.

6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією. У свою чергу, міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш вважає, що дії учасників «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: