У Запоріжжі в ніч на 9 травня правоохоронці провели обшуки в приміщенні представника однієї з російських неурядових структур і вилучили заборонену символіку. Згодом відкрили кримінальне провадження.

Про це повідомляє пресслужба поліції Запорізької області.

Під час обшуків правоохоронці вилучили понад 1 200 екземплярів газети «Полк Победы 1945-2020», приблизно 450 захисних масок червоного кольору з жовтою зіркою, понад 70 червоних прапорів з написами «Полк победы» та «75 лет Великой победы», понад 90 червоних стрічок з зображенням «Серп молот», понад 20 георгіївських стрічок, кульки з зображенням «Серп молот».

Також вилучили вітальне звернення з друкованим текстом «Москва», приблизно 100 грамот і наказів різним особам з нагоди 9 травня, портрет з зображенням Володимира Леніна та червоний плакат з зображенням «Серп і молот.

Справу відкрили за ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Наразі тривають слідчі дії, встановлюють всіх учасників забороненої законом діяльності, щоб притягнути їх до відповідальності.

Напередодні користувачі поширили у Facebook фото обшуків організації «Полк Перемоги».

«Уже понад три години йде обшук у приміщенні скандально відомої організації «Полк Перемоги». Вилучаються газети, прапори та інші атрибути, з якими завтра збиралися незаконно святкувати «День Перемоги» учасники «Полку Перемоги», — писала Ірина Поліщук, яка поширила фото.

«Георгіївську стрічку» заборонили в Україні у 2017 році, за її використання передбачений штраф від 850 до 2 550 гривень, за повторне порушення — штраф від 2 550 до 5 100 гривень, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Поділитись: