Реклама «послуг» організації здійснювалася за допомогою смс-розсилки.

Кіберполіція викрила офіс із продажу баз персональних даних у Запоріжжі. Організатором злочинної групи, яка складалася із сімох осіб, за даними департаменту, був 26-річний місцевий мешканець.

Про це повідомляє департамент кіберполіції Національної поліції України.

За даними поліції, продавали інформацію щодо близько 2,5 мільйонів даних митних операцій і більше 1,5 мільйона облікових записів поштових електронних скриньок покупцям з України та Російської Федерації. Стартова ціна за базу – 100 доларів США.

Реклама «послуг» організації здійснювалася за допомогою смс-розсилки і тільки у березні 2018 року зловмисники розіслали майже 1,5 мільйона листів про продаж інформації.

Під час обшуку правоохоронці, вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігалася інформація з базами даних, мобільні телефони, додаткові флеш-носії, 25 тисяч гривень та 36 тисяч доларів США, а також більше тисячі стартових пакетів різних мобільних операторів та чорнові записи з інформацією щодо обсягів продажу даних.

Правоохоронці встановлюють шляхи отримання доступу до баз даних різних організацій приватного і державного секторів. Розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 361 КК України (Незаконне втручання в роботу комп'ютерів. Передбачає обмеження волі на строк до п'яти років).

У лютому 2017-го проти двох студентів, які створили додаток з доступом до банківських рахунків, порушили справу.

Поділитись: