Правоохоронці викрили схему фіктивного навчання іноземців у одному з державних вишів Запоріжжя. Під час обшуків у виші, помешканні фігурантів та фірми-учасника вилучили понад 110 тисяч доларів та 70 тисяч євро.

Правоохоронці викрили схему фіктивного навчання іноземців у одному з державних вишів Запоріжжя. Під час обшуків у виші, помешканні фігурантів та фірми-учасника вилучили понад  110 тисяч доларів та 70 тисяч євро.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Запорізької області.

Як зазначає прокуратура, посадові особи державного вишу зараховували іноземних студентів на підставі підроблених документів. У справі також була комерційна компанія, яка шукала потенційних студентів та забезпечувала їхній приїзд в Україну.

Студенти безпосередньо не брати участі в навчальному процесі, а приїздили для «вирішення фінансових питань».

«За свою допомогу посадовці одержували відповідну винагороду», — зазначено у повідомленні.

Також посадовці привласнювали кошти, які студенти сплачували за навчання.

Під час обшуків у приміщеннях вишу, згаданої комерційної структури та в помешканні фігурантів справи вилучили «документи, що підтверджують злочинну діяльність», понад 110 тисяч доларів США та 70 тисяч євро.

Нині проводять досудове розслідування. Санкція статті передбачає позбавлення волі на 3 роки з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

На початку вступної кампанії 2018 року працівник Чернівецького національного університету обіцяв допомогти абітурієнту зі вступом до політехнічного коледжу за 700 доларів.

В одному із вищих навчальних закладів Одеси декан та завідувач лабораторії вимагали від трьох абітурієнтів 5 тисяч доларів за допомогу із вступом.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile