У Зімбабве 15-річна дівчина померла під час пологів. Затримали її батьків та чоловіка, від якого вона завагітніла

Поліція Зімбабве арештувала 26—річного чоловіка, від якого завагітніла 15—річна дівчина, що потім померла під час пологів у церкві, а також її батьків. Ситуація викликала обурення правозахисних організацій та ООН.

Про це повідомляють The Guardian та BBC.

У липні 2021 року 15-річна дівчина Анна з провінції Маранж, що на сході Зімбабве, народжувала дитину в церкві й померла під час пологів. Сталося це через лічені дні після дня народження дівчини, після того її поховали. Анна мала вийти заміж за батька дитини і, за даними BBC, її через це змусили покинути школу.

Ситуація з Анною набула розголосу після повідомлення у ЗМІ. Спершу там помилково говорили, що загиблу дівчину звати Меморі. У соцмережах поширився хештег «Справедливість для Меморі», а однойменна онлайн-петиція набрала понад 92 тисячі підписів.

ООН також виступила із засудженням смерті дівчини, повідомляло Reuters. За даними Організації, кожна третя дівчина в Зімбабве виходить заміж до повноліття. А, за даними Amnesty International, на 15-19-річних дівчат припадає одна п’ята смертей під час пологів.

Поліція Зімбабве 19 серпня арештувала 26-річного чоловіка, від якого завагітніла Анна, за звинуваченням у зґвалтуванні. Батькам загиблої оголосили звинувачення в підробці документів, щоб приховати неповноліття Анни, й перешкоджанні правосуддю.

У Зімбабве з 2016 року заборонили укладати шлюби між неповнолітніми, а вік сексуальної згоди в країні становить 16 років. Попри це, у законодавстві — два окремі шлюбні кодекси: мінімального віку згоди на одруження немає, а апостольські церкви заохочують шлюби між дітьми.

У парламенті Зімбабве розглядається законопроєкт, який пропонує узгодити шлюбні кодекси, запровадити вік мінімальної згоди на одруження й покарання за участь або співучасть в організації шлюбу з неповнолітнім/неповнолітньою.

За даними Дитячого фонду ООН, до кінця 2030 року понад 100 мільйонів дівчат по всьому світу будуть видані заміж до досягнення повноліття. Ранні шлюби негативно впливають на здоров'я дівчат (особливо в разі вагітності), їхні можливості самореалізації та освіти.