УКРАЇНА

У зоні відчуження ЧАЕС висадили дерева павловнії, здатні поглинати радіонукліди

10 червня, 2017 13:19
УКРАЇНА/У зоні відчуження ЧАЕС висадили дерева павловнії, здатні поглинати радіонукліди
Зберегти
Вигляд
У рамках наукового проекту на території зони відчуження висадили експериментальні дерева павловнії (Paulownia Clone In Vitro 112), які здатні поглинати радіонукліди.

У рамках наукового проекту на території зони відчуження висадили експериментальні дерева павловнії (Paulownia Clone In Vitro 112), які здатні поглинати радіонукліди.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Держагентства з управління зоною відчуження. 

«Результатом експерименту буде оцінка параметрів накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіонуклідного забруднення», — йдеться у повідомленні.

Дослідження проводитимуть протягом наступних 5 років спеціалісти ТОВ «Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ» у співпраці з ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна Пуща» та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів завдовжки і швидше за інші рослини поглинає радіоактивні елементи, які містяться у ґрунті.

Зазначається, що здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення грунту.

Усього було висаджено 100 саджанців павловнії на 4 майданчиках, з урахуванням стану радіаційного забруднення та складу ґрунтів.

Paulownia Сlonе in Vitro 112 – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, захворювань та екстремальних температур.

Раніше повідомлялося, що у першому півріччі цього року в Чорнобильській зоні може почати роботу перша сонячна електростанція.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини