Життя

У Зоні відчуження ЧАЕС знаходиться 16 тисяч гектарів вигорілого лісу

Життя/У Зоні відчуження ЧАЕС знаходиться 16 тисяч гектарів вигорілого лісу
Зберегти
Вигляд

У 30-кілометровій зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції знаходиться 16 тисяч гектарів вигорілого лісу. Про це в ефірі Громадського розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Існує так званий «ліс який горів». І такого лісу аж 16 тисяч гектарів. Це величезна проблема. Цей ліс є найбільш ураженим для майбутніх пожеж, тому ми повинні з цією проблемою впоратися», — сказав міністр.

За його словами, вигорілий ліс «потрібно зрізати і утилізувати».

Також Семерак повідомив, що зараз українська влада фактично не контролює незаконну вирубку лісу в зоні відчуження.

«Розмір нелегальної вирубки лісу ніхто не може точно оцінити. Тому що немає ні статистики, ні відповідної інформації від тих органів, які тримають периметр зони відчуження», — сказав Семерак.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що у межах зони відчуження ЧАЕС буде створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник площею 227 тис гектарів.

Раніше повідомлялося, що міжнародні донори виділять Україні 87,5 млн євро на реалізацію чорнобильських проектів. Крім того, речник Держдепу повідомив, що США виділять $10 млн на екологічну безпеку в Чорнобильській зоні.

Також дивіться у спецпроекті Громадського, для чого через 30 років після аварії статус зони відчуження хочуть змінити, і яким може бути заповідник поруч з зупиненою атомною електростанцією.

 

Пов`язані новини