УАФ виявила відтік активів на понад 1,3 млрд гривень за часів Павелка: перевірка продовжується

Колишній президент Української асоціації футболу Андрій Павелко
Колишній президент Української асоціації футболу Андрій ПавелкоFacebook / Житомирська обласна асоціація футболу

Українська асоціація футболу заявила, що виявила відтік активів у розмірі понад 1,3 мільярда гривень у 2015—2023 роках, коли організацію очолював Андрій Павелко.

Про це свідчать попередні результати аудиту від компанії AC Crowe Ukraine, передає УАФ.

У січні 2024 року Андрій Шевченко після обрання на пост президента УАФ анонсував аудит діяльності організації за минулі роки.

Станом на 18 квітня аудиторська компанія, яку замовила УАФ, виявила відтік активів у розмірі 1 млрд 342 млн 900 тисяч гривень.

Основні збитки спричинено операціями з офшорними компаніями; втратами коштів через використання депозитів; витратами, пов’язаними із завищенням вартості придбаних товарів/робіт/ послуг, розповіли в УАФ.

А втім, як наголосили в організації, це поки що попередні дані. Фінальний документ з результатами перевірки планують завершити протягом трьох місяців.

Більше контексту

З березня 2015-го до січня 2024 року УАФ очолював Андрій Павелко. У листопаді 2022 року йому повідомили про підозру в заволодінні чужим майном та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Таку ж підозру оголосили генеральному секретареві УАФ Юрію Запісоцькому.

За даними слідства, під час закупівлі обладнання для будівництва заводу з виготовлення штучного покриття для футбольних майданчиків посадовці УАФ заволоділи 26,5 млн гривень і надалі легалізували частину коштів.

29 листопада 2022-го Печерський райсуд Києва за клопотанням прокурорів обрав підозрюваним Павелку та Запісоцькому запобіжний захід: тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави розміром 9,9 млн грн кожному. За обох внесли заставу.

Але у червні 2023-го Шевченківський райсуд Львова відправив Павелка на 60 діб під варту. Раніше внесену заставу суддя постановила звернути в дохід держави. У липні того ж року Апеляційний суд не задовольнив прохання Павелка про зміну запобіжного заходу. Проте в лютому 2024 року Львівський апеляційний суд звільнив колишнього президента УАФ з-під варти. Захист Павелка вважає, що справа проти нього є замовною.

«Кому це може бути вигідно? Якщо ви слідкували за цією історією, пов’язаною з УАФ, то ще 2017 року був конфлікт через боротьбу за крісло президента, який активно висвітлювався ЗМІ. Сторонами цього конфлікту є, зокрема, і представники так званого батальйону «Монако», прізвища яких ви всі добре знаєте», — сказав партнер юридичної фірми Miller Олексій Носов.