Учасники ОПЕК+ вирішили збільшити видобуток нафти. Через це ціна на сировину досягнула семирічного максимуму

Учасники угоди ОПЕК+ 4 жовтня домовилися у листопаді 2021 року збільшити видобуток нафти на 400 тисяч барелів на добу. Внаслідок цього ціна нафти марки WTI вперше за сім років піднялася до 78,14 долара за барель.

Про плани зі збільшення видобутку вказано на сайті ОПЕК.

Там йдеться про те, що на 21-й зустрічі міністрів ОПЕК та країн, що не належать до ОПЕК, сторони домовилися про коригування плану виробництва. Вони вирішили збільшити щомісячний загальний видобуток на 0,4 мб/добу (400 тисяч барелів на добу).

Внаслідок цього ціна на нафту марки WTI за добу досягнула семирічного максимуму — 78,14 долара за барель. Востаннє таке було у вересні 2014 року. Станом на 11:40 за київським часом її вартість становить 77,8 долара за барель.

«Після різкого скорочення [видобутку нафти] у II кварталі 2020-го країни ОПЕК+ лише поступово підвищують пропозиції на ринку. Утім попит на ринку йде до повного відновлення до 2022 року», — сказав у коментарі MarketWatch аналітик компанії Third Bridge Пітер МакНеллі.

Що таке ОПЕК?

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) — картель, створений нафтовидобувними державами для стабілізації цін на нафту. Членами цієї організації є країни, чия економіка залежить від доходів з експорту нафти.

ОПЕК+ — це домовленість, яка охоплює не тільки країни-члени картелю, але й низку інших: Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзію, Оман, Південний Судан, Росію та Судан.