Політика

Учасники саміту Східного партнерства ухвалили фінальний документ

24 листопада, 2017 16:14
Політика/Учасники саміту Східного партнерства ухвалили фінальний документ
Зберегти
Вигляд
lead
У фінальній декларації підтверджено європейські прагнення та європейський вибір партнерів, зокрема, України, а також міститься заклик втілювати в життя реформи, пов’язані з Угодою про асоціацію.

Учасники саміту Східного партнерства у Брюсселі 24 листопада ухвалили фінальний документ, який містить 24 положення і опублікований на сайті Європейської Ради.

У фінальній декларації підтверджено європейські прагнення та європейський вибір партнерів, зокрема, України, а також міститься заклик втілювати в життя реформи, пов’язані з Угодою про асоціацію.

В декларації також є заклик поважати права етнічних меншин — цей пункт було внесено Угорщиною у зв’язку з ухваленням Україною нового закону про освіту.

Учасники саміту висловили занепокоєння тим, що у багатьох куточках регіону тривають випадки порушення міжнародного права, та закликали відновити зусилля із мирного врегулювання конфліктів.

 

Підсумкова декларації саміту Східного партнерства 

Пункт 9 декларації визначає, що учасники саміту вітають повне набуття чинності Угод про асоціацію з Грузією, Молдовою та з Україною, після схваленого у грудні 2016-го року рішення глав держав та урядів ЄС.

У документі учасники саміту також закликали відновити зусилля щодо мирного врегулювання невирішених конфліктів у регіоні на основі принципів і норм міжнародного права. 

Автори документа визнали, що кліматичні зміни є одним із найбільших викликів сьогодення і це потребує спільних зусиль усіх зацікавлених сторін. 

24 листопада у Брюсселі почався саміт Східного партнерства. Україну представив президент України Петро Порошенко.

Раніше міністр закордонних справ Латвії повідомив, що учасники саміту Східного партнерства узгодили підсумкову декларацію.

Нагадаємо, чотири роки тому саме під час саміту Східного партнерства, який тоді проходив у Вільнюсі, екс-президент Віктор Янукович відмовився підписувати Угоду про Асоціацію. 

ЧИТАЙТЕ: Порошенко і Меркель обговорили ситуацію в окупованому Луганську.

Також під саміту обговорювали питання українського закону про освіту

Пов`язані новини